חי גן חוגים לילדים


 Mail icon higan@bezeqint.net
 03-9325045
 -חפשו אותנו ב

פעילות עם בעלי חיים לגיל השלישי


מה עומד מאחורי הרעיון

בעל החיים אינו שופט את האדם ואינו משווה את תפקודו כיום לתפקודו בעבר. הוא מקבל אותו כמות שהוא,ללא ביקורת ויכול להעניק לו שחווה,חום ואהבה.

למי מיועדת הפעילות

הפעילות המתקיימת בבתי אבות,דיור מוגן, מועדוניות קשישים,מרכזי יום הינה קבוצתית ומותאמת למשתנים שונים כגון: רמת תפקוד של חברי הקבוצה, תחומי עניין, גיל כרונולוגי ,מצב מנטלי ועוד. אנו מתאמים את הפרטים עם הנהלת המוסד.


מהות הפעילות

העבודה עם בעלי חיים בקרב הקשישים מגוונת. בכל פעילות מגיעים המדריכים עם בעלי חיים שונים ועם ערכת אביזרי המחשה עשירה. דגש ניתן להתאמת תכני הפעילות ודרך העברתם למשתתפים. הקשישים נהנים להתבונן,לגעת,ללטף ,להאכיל וללמוד עם בעלי חיים.


מבנה הפעילות


פתיחה
שיחת פתיחה שמטרתה היכרות עם המשתתפים,יצירת קשר והתייחסות אישית במטרה ליצור אוירה נעימה ואינטימית. לרוב נלווה את הפתיחה בשירה בציבור.

חשיפת בע"ח והיכרות עימם
בכל מפגש ייחשפו הקשישים למספר בע"ח תחת נושא מוגדר כגון : היונקים בעולמנו, ממלכת העופות, טורפים מול צמחונים,צבעי הסוואה בטבע ועוד.

סכום
הקשר עם הטבע מחזיר את הקשישים לסיפורי העבר,לזמני ילדותם, זהו המקום להבעת התחושות שעורר המפגש ולזיכרונות שעורר.


מטרתנו

היא שמפגשי הקשישים עם בעלי החיים יהיו משמעותיים. אנו מקפידים לקיים את המפגש והלימוד באווירה חוויתית,נעימה ותומכת, ולתת דגש לפעולות הליטוף, האכלה ,טיפול תצפית וחקר.

ליטוף

לאור השוני ביכולתם התפקודית של הקשישים חלקם מעוניינים ומסוגלים למגע עם בע"ח ולעיתים יש לסייע להם להחזיק או ללטף אותם. אחרים מגלים רתיעה ותפקידנו הוא לגרום לרתיעה זו להיעלם עם הזמן.


חקר ותצפית

הקשישים נוהגים לשאול שאלות רבות על בעל החיים האורח ומבקשים להתבונן בו מקרוב וללמוד על תכונותיו ואודותיו.


האכלה וטיפול

מסייעים לקשישים לגלות אקטיביות ולהרגיש חיוניים.


יכולתם של בעלי חיים לתרום לשיפור איכות חייו של האדם נבדקה מחקרית והשפעותיה מתועדות בתחום הפיזיולוגי, בתחום המוטורי, סנסורי וקוגניטיבי, בתחום החברתי, בתחום הפסיכולוגי ובתחום הרגשי – נפשי








משך הפעילות הינו 45 דקות למפגש
והתדירות המומלצת הינה לפחות פעם בחודש



צור קשר עם חי-גן במספר 03-9325045 או בצור קשר

טואול - בניית אתרים